Láska a skutečný okamžik

K tomu, abyste mohli živit ducha vaší lásky, musíte prožívat skutečné okamžiky intimity a vzájemného souladu, takže váš vztah bude moci dál růst. Sdílení těchto okamžiků s vašim partnerem vám oběma připomene vaše nadčasové spojení, důvod, proč jste nalezli jeden druhého, a tím vám poskytne obnovenou představu o vašem vztahu a odvahu překonat nelehké chvíle vašeho soužití.

Bez skutečných okamžiků duše vašeho vztahu zemře. Možná se rozhodnete ignorovat nedostatek naplnění a zůstanete spolu dál, ale váš vztah bude mít formu prázdné skořápky, pohodlného uspořádání, v němž setrváte, abyste nemuseli žít sami.

Prožívání intimity s vašimi milovanými vyžaduje, abyste se danému okamžiku bez výhrad podvolili, abyste byli přítomni nejenom fyzicky, ale také emociálně. Nepředstíráte, že nasloucháte, a přitom přemýšlíte o něčem jiném, nečtete si noviny, zatímco manželka se vám s něčím svěřuje, neprovádíte pohyby milostného aktu, ale myšlenkami jste přitom jinde – za každé situace jste plně přítomni se svým partnerem. Koneckonců, pokud tam v daném okamžiku nejste vy, kdo tam zůstal? Koho ten druhý může milovat, navázat s ním spojení, být s ním intimní?

Vytváření skutečných okamžiků v partnerském vztahu

Nařiďte si budíka, aby zazvonil o deset minut dřív než obvykle, a můžete se spolu mazlit v posteli

Udělejte si piknik v parku.

Jděte na tichou procházku, při které se budete držet za ruce.

Vyjeďte si na dlouhý výlet nikam.

Poseďte si spolu na pohovce při zapálené svíčce.

Podělte se o svoje nejhlubší obavy a nejdivočejší sny.

Vypněte televizor, začněte si spolu povídat a uvidíte, co se stane.

Jak začít prožívat více skutečných okamžiků v lásce?

Prostě začněte. Neodkládejte to do příští dovolené nebo do soboty večer. Čas začít je teď. Nečekejte, dokud si nebudete myslet, že je k tomu vhodný okamžik, dokud se do toho nepustíte, a nikdy se nezdokonalíte, dokud nezačnete. Dobře milovat je umění, stejně jako hra na hudební nástroj, obsluha počítače nebo vaření – čím častěji se těmito činnostmi zabýváte, tím vám jdou lépe.     

Vytváření skutečných okamžiků intimity také vyžaduje praxi. Milování je jediný způsob, jak se zdokonalit v lásce.

V každém okamžiku svého života máte možnost vybrat si – lásku nebo strach – držet se při zemi, nebo vzlétnout k obloze. Strach vás povede úzkou stezkou, bude vám slibovat, že vás dovede tam, kam chcete dojít. Láska praví:                                     

„Rozpřáhni ruce a poleť se mnou!“