Co nám vzkazují planety v roce 2020

Rok 2020 bude vyjímečný

Starý král Saturn předá vládu mladému králi Jupiterovi. Podle toho, v jakém znamení a živlu tato zvláštní a vzácná konjunkce proběhne, takových bude i příštích dvacet let.

Jupiter –  Přináší štěstí

Saturn a Jupiter jsou vzájemným opakem. Saturn nám nic nedá zadarmo, je planetou starostí, píle a asketismu, zatímco Jupiter je symbolem štěstí, blaženosti a bohémství. Kdo z těchto dvou zvítězí? V tomto roce definitivně žádný, ale vzhledem k tomu, že ve znamení Kozoroha je Saturn v plné síle, zatímco Jupiter je oslabený, lze předpokládat, že si své štěstí budeme muset hodně zasloužit. V roce 2020 bude tedy zasahovat ve větší míře spravedlnost a boží mlýny. Pro lidi pracovité a čestné to tedy může znamenat velké plus. Koncem roku 2020 přecházejí obě planety – Saturn i Jupiter – do znamená Vodnáře, kde se budou obě pohybovat v následujícím roce 2021.

Pluto a Saturn

V jakém rozestavění na obloze budou pomalé planety ovlivňovat náš osud v roce 2020? Pluto, vládce Štíra, ovládající zrození a smrt, se bude i nadále v průběhu celého roku nacházet ve znamení Kozoroha, a to v jeho druhé polovině. Svůj přímý vliv bude mít tedy na zrozence druhého a třetího dekanu tohoto znamení. I tento rok se bude téměř po celou dobu nacházet v tomto znamení Saturn, který je jeho vládcem. Znamení Kozoroha ale uvítá do svého vlivu v tomto roce ještě třetí pomalou planetu, kterou bude Jupiter. Ve druhé polovině tohoto roku se budou dokonce Saturn s Jupiterem držet doslova v náručí.

NEPTUN OVLÁDÁ MÚZY

Po celý rok se bude nadále, stejně jako tomu bylo v předešlých čtyřech letech ve znamení Ryb pohybovat planeta Neptun. Protože je tato planeta vládcem jemných a citlivých Ryb výrazně zesílí vlastnosti tohoto znamení, a to nejen pozitivní, ale i negativní. Pozitivním je velký smysl pro duchovno, ezoteriku, zesiluje šestý smysl a jasnozřivost, zesiluje fantazii a umělecké schopnosti. Ty negativní pak jsou láska k  alkoholu, zvyšuje touhu po úniku z reality a může výrazně zesílit různé psychické poruchy nebo nemoci.          V roce 2020 se bude pohybovat Neptun v polovině Ryb, jeho vliv bude tedy kulminovat v druhé dekádě Ryb a slabý vliv této planety už začne pociťovat dekan třetí.

URAN A ČERNÁ LUNA

Uran jako symbol neklidu a změn již definitivně opustí znamení Berana a bude se po celý rok 2020 nacházet na začátku Býka, bude tedy velmi silně ovlivňovat první dekádu tohoto znamení. Těmto zrozencům přinese velký neklid a bouřlivé změny. Za zmínku stojí také tzv. Černá Luna, která je bodem, který symbolizuje magii, tajemství a shodu náhod. Ne nadarmo se tomuto symbolu říká také Lilith, která je v mytologii mocnou ochránkyní čarodějek a tajemných sil. Černá Luna se v roce 2020 bude pohybovat  znamením Ryb a znamením Berana. Budou to tedy tato dvě znamení, která pocítí sílu divoké Lilith nejvíce. A to v dobrém, nebo ve zlém.