„Láskyplně naslouchám zprávám svého těla“

Jsem přesvědčena, že všechny takzvané nemoci vytváříme ve svém těle jen my sami. Tělo jako vše ostatní v životě, je odrazem našich myšlenek a názorů. Tělo k nám neustále promlouvá a je jen potřeba udělat si čas a naslouchat mu. Každá buňka vašeho těla reaguje na každičkou myšlenku, která nás napadne, a na každé slovo, které proneseme.

Zaběhlé způsoby myšlení a mluvení vytvářejí chování a postoje těla a jeho „moci“ a „ne-moci“. Člověk, jenž má stále zakaboněný obličej, nemůže přivolat radostné a láskyplné myšlenky. Tvář a těla starších lidí naprosto jasně ukazují jejich celoživotní myšlenková schémata. Jak budete vypadat, až budete starší?

Žádný z těchto duševních postupů samozřejmě neplatí stoprocentně na každého. Získáme tak, ale výchozí bod, z něhož můžeme dál hledat příčinu nemoci.

 

HLAVA je náš reprezentant, jejím prostřednictvím se ukazujeme světu. A ten nás tak také většinou poznává. Je-li v oblasti hlavy něco v nepořádku, míváme pocit, že s „námi“ není něco v pořádku.

napětí stoupá nahoru až do oblasti kolem očí. Vlasy vyrůstají z vlasového váčku. Je-li kůže na temeni hlavy příliš napjatá, vlasový váček se sevře natolik, že vlasy nemohou dýchat, odumírají a vypadávají. Pokud je napětí trvalé a kůže na temeni hlavy se neuvolní, váček je neustále tak sevřený, že jím nemohou růst nové vlasy. Výsledkem je plešatost.

UŠI reprezentují schopnost slyšet. Máte-li problémy s ušima, většinou to znamená, že se děje něco, co nechcete slyšet. Bolesti uší naznačují, že máte zlost na to, co slyšíte. U dětí bývají bolesti uší velmi časté. Musejí poslouchat všechno, co se doma děje a ony to ve skutečnosti slyšet nechtějí. Hluchota reprezentuje dlouhodobé odmítání poslouchat někoho jiného. Všimněte si, že má-li jeden z partnerů naslouchátko, ten druhý většinou mluví a mluví a mluví.

OČI reprezentují schopnost vidět. Jestliže máme problémy s očima, převážně to znamená, že něco nechceme vidět, a to buď sami v sobě, nebo ve svém životě, v minulosti, přítomnosti či budoucnosti. Kdykoli vidím malé děti s brýlemi, je mi jasné, že se u nich doma děje něco, na co se nechtějí dívat. Nemohou to změnit, a proto rozostří zrak, aby to neviděly příliš zřetelně. BOLESTI HLAVY            vycházejí z toho, že si sami ubližujete. Až vás bude příště bolet hlava, na chvíli se zastavte a zeptejte se sami sebe, kdy a jak jste se z něčeho obviňovali. Odpusťte si, nechte to být a bolest hlavy zmizí, odkud přišla. Migrény vytvářejí lidé, kteří chtějí být dokonalí a vyvíjejí na sebe příliš velký tlak.

KRK A HRDLO jsou fascinující části těla, protože se v nich odehrává spousta „věcí“. Krk reprezentuje schopnost přizpůsobivě myslet, vidět i druhou stranu otázky a vnímat stanoviska druhých. Máme-li problémy s krkem, většinou to znamená, že příliš neústupně lpíme na svém pohledu na danou situaci. Bolest v hrdle je vždy vyjádření zlosti. Pokud se k tomu připojí nachlazení, pak jde o duševní neklid. A problémy se ŠTÍTNOU ŽLÁZOU jsou vyjádřením potlačované kreativity, což je následek neschopnosti dělat, co opravdu chcete dělat.

ZÁDA reprezentují náš podpůrný systém. Problémy se zády většinou znamenají, že máme pocit nedostatečné podpory. Příliš často si myslíme, že naši oporou je pouze práce, rodina nebo partner. Ve skutečnosti se nám však dostává úplné podpory od Vesmíru, od samotného života.

Horní část zad je spojena s pocitem nedostatečné emociální podpory.

Manžel (či manželka, milenec, milenka, přítel, šéf) mi nerozumí a nepodporuje mě.

Středná část zad je spojena s pocitem viny. Je to všechno, co se drží vzadu za námi. Bojíte se podívat, co je za vámi, nebo skrýváte, co tam je? Máte pocit, že vám někdo vráží dýku do zad?

Cítíte se doslova „vyhořelí“? Máte finanční problémy nebo si děláte přílišné a zbytečné starosti? Pak vás nejspíš bolí dolní část zad. Je to způsobeno nedostatkem peněz nebo obavami týkajícími se peněz. A částka, kterou máte, s tím nemá nic společného. Mnoho lidí si myslí, že peníze jsou tou nejdůležitější věcí na světě a že se bez nich nedá žít. Není to pravda. Je něco mnohem důležitějšího a cennějšího, bez čeho se opravdu nedá žít. Co je to? Je to dýchání. Dýchání je tou nejvzácnější složkou života, ale nikdy nemáme záruku, že když vydechneme, musíme se nutně znova nadechnout. Kdybychom se znovu nenadechli, vydrželi bychom nanejvýš tři minuty. Jestliže nám Síla, jež nás stvořila, dala tolik dechu, aby nám vystačil až do konce života, neznamená to, že nám bude stále dávat i všechno ostatní, co potřebujeme?

PLÍCE reprezentují naši schopnost přijímat a rozdávat život. Problémy s plícemi většinou znamenají, že se bojíme přijímat život, nebo vyjadřují pocit, že nemáme právo žít naplno.

SRDCE samozřejmě reprezentuje lásku, zatímco krev reprezentuje radost. Naše srdce láskyplně rozvádí radost do celého těla. Jestliže odmítáme radost a lásku, srdce se stáhne a ochladne. Následkem toho proudí krev pomalu a my se postupně dopracujeme k ANÉMII, ANGÍNĚ a NÁHLÉMU SELHÁNÍ SRDCE. Ve skutečnosti to však není selhání srdce. Býváme natolik zaujatí různými dramaty, která si sami vytváříme, že často zapomínáme vnímat drobné radosti kolem sebe. Trávíme celé roky ždímáním ze svého srdce, až pak padne přemoženo bolesti. Lidé trpící na selhání srdce nebývají veselí. Jestliže nemají čas na radování se z krás života, brzy je postihne další infarkt. Zlaté srdce, chladné srdce, otevřené srdce, temné srdce, milující srdce, vřelé srdce – jaké srdce máte vy?

KOLENA jsou, podobně jako krk, spojena s přizpůsobivostí a jsou vyjádřením ohebnosti a pýchy, ega a tvrdohlavosti. Když postupujeme kupředu, míváme strach se přizpůsobovat a měnit. A to způsobuje ztuhlost kloubů. Chceme jít dál, ale nechceme se nijak měnit. Proto trvá léčba kolen tak dlouho.

RAKOVINA je nemoc způsobená hlubokým odmítáním trvajícím tak dlouho, až doslova „sežere“ tělo. Cosi z dětství zničilo pocit důvěry. Tento zážitek není nikdy zapomenut a člověk žije s pocitem sebelítosti a dělá mu problémy dál se vyvíjet a navazovat dlouhodobé a smysluplné vztahy. Jeho názory v něm vzbuzují dojem, že život je jen samé zklamání. Pocity beznaděje a bezmocnosti a ztráty pronikají hluboko do myšlení, což vede k častému obviňování druhých za vlastní problémy. Lidé trpící rakovinou bývají k sobě velmi kritičtí. Jsem přesvědčena, že klíčem k léčbě rakoviny je umění milovat a přijímat sebe sama.

NADVÁHA reprezentuje potřebu ochrany. Hledáme ochranu před ubližováním, obviňováním, kritikou, urážkami, sexualitou a sexuálním obtěžováním, bojíme se samotného života a jeho různých podob. Boj s nadváhou je plýtvání časem a energií. Diety nezabírají. Jak je přestanete držet, vyletí váha zase nahoru. Tou nejlepší dietou, jakou znám, je láska a přijímání sebe sama, důvěra v proces života a pocit jistoty vycházející z poznání síly vlastní mysli. Nekrmte se negativními myšlenkami a vaše váha se už o sebe postará.

BOLEST v jakékoli podobě je podle mne příznakem pocitu viny. Vina si vždy žádá potrestání a trest přináší bolest. Chronická bolest pramení z chronického pocitu viny, jenž bývá někdy tak silný, že už nejsme schopni vnímat cokoli jiného. Pocit viny je naprosto zbytečná emoce. Nikdy nikomu nepomohl a nikdy nevedl ke změně situace. Váš „rozsudek“ už neplatí, tak vyjděte z vězení. Odpouštět je uvolnění, zbavení se určitých věcí.

MOZEK je počítač těla. Krev je radost. Tepny a žíly jsou kanály radosti. Vše funguje podle zákona o působení lásky. Bez lásky a prožívání radosti nemůže tělo správně fungovat. Negativní myšlení ucpává mozek a nezbývá už žádný prostor pro volné a otevřené proudění lásky a radosti. Smích může tryskat jen v případě, že je uvolněný a bláznivý. A totéž platí i o lásce a radosti. Život není pochmurný, pokud to sami nechceme, pokud se na něj nechceme dívat zachmuřeným pohledem. Z drobného nezdaru se dá udělat katastrofa a v té největší tragédii se dá najít špetka radosti. Záleží jen na nás.

Pokud vás trápí nějaká nemoc a chtěli byste znát příčinu, můžete mi napsat na e-mail:

raduse@septanidovrby.cz

ráda Vám odpovím.

Raduše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *