KDYŽ NÁS TRÁPÍ ZÁDA…

Příběh jednej fajne robky ostravskej…

 

 

Asi jste to taky někdy zažili, že vás jak se říká u nás na Ostravsku „fiklo“ v zádech

a dlouho trvalo, než jste byli opět jako rybičky?

Parádně v zádech skříplo i Jířu a zrovna, když se jí to zrovna moc nehodilo.

Bolest v bederní páteří jí už trápí od dubna a za tu dobu se snažila najít pomoc, hledala někoho, kdo by jí od bolesti ulevil.

Nejdříve to byla praktická lékařka, která jí vzala odběry aspoň na boreliózu, ostatní odběry Jíře odmítla zatím odebrat, že jsou drahé a pojišťovny je nechtějí hradit a lékaře stojí dost peněz, tak to aspoň Jířa pochopila.

Jířa čekala na výsledek, jupííí dopadly dobře, boreliózu nemá, obstřiky jí však také nezabraly a tak dále Jířa putuje tentokrát k lékařce neurologie. Ta na ni koukla, zkritizovala Jiřinu chůzi, dala další obstřik, napsala léky od bolesti a doporučila Jíře, aby začala cvičit jógu, pořídila si k chůzi  trekingové hole, a že by se měla přihlásit na kurz SM systém a napsala jí rehabilitaci a bederní pás.

A tak Jířa vyměnila kabelku za baťoh na záda, pořídila si trekingové hole a vydala se na další pouť se svým bolavým trápením.

Jířa, co by starý bojovník, vůbec neuvažovala, že bych si taky mohla vzít třeba nemocenskou a být v klidu domova a tak s bolestí v zádech normálně dál chodila do práce a snažila se překonávat bolest. A proč? Protože si Jířa myslela, že je v práci přece „nepostradatelná“.

Na rehabilitaci se samozřejmě dlouho čeká a objednali Jířu až za 2 měsíce, dříve nebyl nikde volný termín.

Hurá konečně se Jířa dočkala a nastoupila rehabilitaci. V pondělky a pátky si brzo ráno vychutnávala vířivou vanu, připlatila si do vany i relaxační esenci, většinou rozmarýn, který má povzbudivé účinky. Po 20 minutách relaxace ve vířivce si Jířa mohla zaplavat v bazénu a pak naklusala na cvičení s fyzioterapeutkou. Ta Jířu trochu rozmasírovala a pak ji učila jak doma cvičit a procvičovat páteř. Jířa se snažila jak jen, mohla, nejhorší pro ní bylo, že všude mají zrcadla a vidět se v zrcadle jak, cvičí, bylo pro Jířu dost nepříjemné.

To vše Jířa absolvovala 5x a pak ještě měla 5x skupinové cvičení a vířivku.

Jenže doma by Jířa potřebovala osobní trenérku, protože si nedokázala všechny ty cviky zapamatovat. A tak doma Jířa cvičila jen, na co si vzpomněla, ale šlo jí to hůř.

Na skupinovém cvičení cvičila Jířa ještě s  dvěma robkami a měla štěstí, zrovna se tam cvičil právě nový způsob cvičení na páteř – SM Systém.

To znamená, že člověk cvičí pomocí pružicího lana a posiluje podle pokynu fyzioterapeuta zádové svaly.

Jíře se cvičení zalíbilo a nelenila a hned se přihlásila na kurz. Také si domů kopila i to pružicí lano.

Po ukončení rehabilitace Jířa opět navštívila lékaře, který jí ještě rehabilitaci prodloužil, neboť Jíře se nepodařilo si odblokovat páteř, pravděpodobně ploténka se dobře zasekla a nechce se Jíři pustit.

Nu což, pokračovala ještě v rehabilitaci a tentokrát jí lékař napsal 4x parafín a opět individuální cvičení s fyzioterapeutkou. Jířa začala rehabilitaci v červenci a ukončila ji až v září. A opět bez výsledně.

Přesto se Jířa nevzdává na internetu hledá, kdo by jí mohl pomoci a zkouší různé terapeuty, s jedním si parádně pokecala a dozvěděla se, že pánev je důležitá, není již ničím chráněna a záda jí bolí proto, že si pánev zanesla vším, co ji v životě trápilo a trápí a zatím si to nedokázala vyřešit. A až si Jířa svou pánev uklidí a vyčistí od všeho nánosu, pak se jí uleví i od bolesti.

A tak si Jířa uklízí ve své pánvi a zkouší, co se dá. Dokonce Jířa navštívila i léčitele, který jí upravil čakry a auru, dodal energii a Jířa se opravdu cítila líp celé dva dny.

Obratel, ale Jířu trápí dál a tak se znova objednala na neurologii, ale jak je u nás zvykem není to hned že.

Konečně se Jířa v říjnu dostala na řadu a tentokrát už byla poučena a chytřejší a vyžádala si magnetickou rezonanci. Lékařka Jíře sdělila, že to vypadá už na chronické onemocnění ploténky a pomůže jen posilování svalů a pak už jen operace, kterou moc nedoporučovala. Jířa je vyšší postavy a neuroložka jí řekla, co by taky chtěla při její výšce, píchla ji obstřik, napsala léky od bolesti a toť vše.

Jířa, skromně špitla, zda by mohla tentokrát dostat nemocenskou, ale o tu si prý měla říct dřív , jak chodila na rehabilitaci. A tak Jířa poděkovala a rozloučila se. Sestřička v ordinaci Jíře řekla ať se objedná až bude mít výsledky z magnetické rezonance.

Jak byla Jířa naivní, myslela si, že to bude brzo, přeci stačí jen zavolat a objednat se. Ale jaké bylo pro Jířu překvapení, když jí v nemocnici sdělili, že nejbližší možný termín na magnetickou rezonanci je až v únoru 2017.

Jíře nezbylo nic jiného než termín 1. 2. 2017 přijmout. Tak to prostě vypadá v našem zdravotnictví.

Ale Jířa se nevzdává, už má další cíl na své pouti plné bolesti, dostala kontakt na akupunkturu, kterou má v plánu v co nejbližší době vyzkoušet a hned v pondělí se také objedná na masáž. Jířa stále věří, že přeci něco už vyjít musí a najde se někdo, kdo jí uleví a pomůže s baťohem plným starostí…

A jaké máte třeba Vy zkušenosti, když bolí záda? Napište, podělte se o své zážitky.

Raduše Jíře posílá povzbudivé afirmace:

Bolest v jakékoliv podobě je podle mne příznakem pocitu viny. Vina si vždy žádá potrestání a tres přináší bolest. Odpouštění je uvolnění zbavení se určitých věcí.

Ztuhlost těla reprezentuje ztuhlost mysli. Ze strachu lpíme na starých věcech a nechceme se přizpůsobit novým. Vždycky se dá najít spousta jiných cest.

 

 • Miluji a přijímám se, miluji a přijímám lásku.
 • Láskyplně se odprošťuji od minulosti. Oni mají volnost a já mám volnost.
 • Vše v mém srdci je v pořádku.
 • Důvěřuji procesu života, dostává se mi všeho, co v životě potřebuji,
 • Jsem v bezpečí.
 • Cítím se zdravě, celistvě, skvěle.

3 thoughts on “KDYŽ NÁS TRÁPÍ ZÁDA…”

 1. Zdravím všechny.

  Moje máma také trpí na záda. Chce to hodně se ptát a zkoušet. Máma také zkusila špatnou lékařku, která ji skoro vyhnala, což jí však nakoplo a začala se ptát spolupacientů, jiných lékařů a na Internetu. Našla ochotného doktora v sousedním městě. Ten jí poslal na několik vyšetření (asi CT, ultrazvuk atd.). Nejenom, že jí pomohl, ale také jí našel sekundární nález v břiše.

  Takže prozatím nezbývá než se hodně ptát a případně také zkoušet.

  Držím palce.

 2. P.S.: Bohužel ve Středočeském kraji není krajské město, takže až zmíněný lékař zajistil „přeshraniční“ vyšetření.

  P.S.2: Afirmace a psychoterapie je také pomáhá. Jeden psychoterapeut říkal, že mu přišla pacientka, že jí bolí ruka. On jí uvedl ve stav, při kterém jí ruka přestala bolet. Ale nakonec jí řekl, ať si ještě zajde k doktorovi, který jí následně zjistil zlomeninu ruky.

  1. Děkuji Ti Radku za příspěvek,
   máš pravdu je třeba zkoušet a hledat opravdové odborníky.
   Každá rada potěší.

   Raduše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *