Adventní rozjímání

Dnes již máme druhou neděli adventní, zapalujeme druhou svíci a těšíme se až nastane vánoční čas, ustane shon a konečně si po dlouhém roce odpočineme. Snad uvidíme i naše oblíbené pohádky a dají nám klid i média od očkování a coronaviru. Víte, že Corona je značka mexického piva? Taky jsem se podivila a zasmála. Večer nás navštíví Mikuláš, anděl a čert a pokud jsme byli hodní, dostaneme i něco dobrého do punčochy a pokud jsme trochu zlobili i uhlí nás potěší, v kamnech bude hezky hřát. Uhlí už bude vzácnost, pro nás minulost. Prostě časy se mění. Nastává období Vodnáře a to je svoboda, lidičkové nenechejme si svobodu vzít, je pro nás důležitá. Rok 2022 bude pod číslem 6, což je hlavně láska, rodina a na to bychom jsme se měli v prvé řadě zaměřit. Abychom mohli lásku rozdávat, musíme mít rádi nejprve sami sebe.

Touto cestou bych chtěla poděkovat lidem kolem mě, kteří měli pro mě vždy lásku, pochopení a hlavně úsměv. Hlavně je to rodina, životní partner, který má s semnou trpělivost a věřím, že mě stále miluje a já miluji jeho. A mou velkou láskou jsou moje vnučky, které mi prosvětlily život a ukázaly mi, že kdo si hraje nezlobí a ty jejich nápady mají kolikrát cenu zlata. Dále děkuji paní prodavačce v papírnictví, kde se ráda zastavuji na kus řeči, má pro mě vždy úsměv, pozitivní náladu a i když jdu jen kolem vždy na sebe mávneme a víme o sobě. Děkuji i pracovnicím pošty, kde často chodím pro balíky, vždycky mi věnují úsměv a prohodíme pár optimistických slov a pracovnicím Zásilkovny. Jsou to lidé v mém blízkém okruhu a cením si jejich ochoty. No taky kolegyni v práci, od které dostávám životní lekce. A tak to má být. Hlavně je ty lekce správně pochopit :-)). Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky vánoční a úspěšný rok 2022 v lásce, harmonii a rovnováze, proto jsme tady na Zemi.

Raduše

Dobré rady pro partnerské vztahy pro podzimní rozjímání

Zatímco můj partner mluví, já si často připravuji odpověď. Z toho vyplývá – pokusím se dívat na něj nově, nechystat si odpověď předem.

Dnes budu upřímná(ý) – Odvážím si říct svému partnerovi v něčem pravdu

Láska se vyjadřuje mimo jiné slovem – Napíšu svému partnerovi pár slov, jimiž mu vyjádřím svou náklonost.

Láska je mi pramenem. – Připomenu si nějaké gesto nebo slovo svého partnera, které mi udělalo dobře a čerpám z něj povzbuzení.

Chovám v srdci vůči svému partnerovi ublíženost nebo dokonce pomstychtivost? – Budu se snažit odpustit a odplácet zlo dobrem.

Chtít naslouchat svému partnerovi, i když to vyžaduje čas. – Vlídně ho vyslechnu a vynasnažím se ho pochopit.

Přeji Vám krásné podzimní dny plné romantiky, lásky, harmonie a pohlazení.

Raduše

Stačí se jen dobře dívat a vnímat přírodu

Nastal podzim a jako když mág mávne kouzelnou hůlkou, příroda se krásně zabarvila do žluto červeno hnědé barvy. Taky cítíte tu vůni podzimu? Stačí se jen dobře dívat a vnímat, hlavně na jižní Moravě, kde jsem teď strávila víkend. Naši předci byli chytří a zanechali nám nádherné dary. Stačí jít jen na procházku přírodou a na každém kousku cestičky najdete dar. Ať už jsou to ořechy, které právě teď dozrávají a padají na zem nebo kaštany, které ráda sbírám jen tak do kapsy na „šoulání“, jsou uklidňující a dodávají energii. Ořechy posbíráme do košíčku a až se zima zeptá, budou se hodit na vánoční cukroví. Popojdeme kousek dál a hups, málem mi na hlavu spadla hruška, to bude prima kompotek. Procházíme se a kocháme se podzimními květy na louce, sluníčko svítí a vytáhlo ještě na posledy motýly, kteří se snaží posbírat tu dobrotu z lučních květů než udeří ranní mrazík. V dáli se na mě smějí červená jablíčka, jsou právě tak akorát k nakousnutí, i vosy kolem krouží a láká je omamná vůně. Kousek dál jsou švestky, posbírám pár na koláč. Vracíme se z procházky a máme plný košík té krásné úrody, kterou nám předci zanechali. A stačí jen tak málo, vysázet stromky podél cest. V městě takové krásné podzimní toulání nezažijete. Nevím jestli znáte dřínky nebo oskoruše, ale vše v přírodě roste, stačí se jen dívat a nasávat tu atmosféru podzimu. Co jsme si domů v košíčku přinesli, zpracujeme, usušíme, naděláme kompotu, sirupu a hlavně, vše je to bio, přímo z přírody.

Děkuji Ti matko Zemi a matko Přírodo za ty krásné dary.

Raduše

Rady pro partnerské vztahy

Jestliže někoho miluji, neznamená to, že ho mohu vlastnit. Proto se zeptám svého partnera, v čem se se mnou necítí svobodný!

Mého partnera mohou zraňovat některá má slova nebo gesta. Proto ho požádám, aby mě na ně upozorňoval, a pomohl mi tak zbavit se svých zlozvyků!

Chovám v srdci vůči svému partnerovi ublíženost nebo dokonce pomstychtivost? Proto se budu snažit odpustit a odplácet zlo dobrem!

Chci naslouchat svému partnerovi, i když to vyžaduje čas. Proto ho vlídně vyslechnu a vynasnažím se ho pochopit!

Láska se vyjadřuje mimo jiné slovem. Proto napíšu svému partnerovi pár slov, jimiž mu vyjádřím svou náklonost!

Vážení, tak by měl vypadat láskyplný vztah dvou lidí, kteří se mají skutečně rádi a umí si vážit Lásky.

Přeji Vám krásné letní dny plné romantiky, lásky, harmonie a pohlazení.

Raduše

8. 8. 2021 – novoluní ve Lvu

V tomto novoluní se řeší Láska. Láska partnerská a láska k dětem. Naučte se komunikovat se svým vnitřním dítětem. Pokud máte krásný partnerský vztah, tak dnes je ten správný čas, za to vše poděkovat. Pokud nemáte dobrý partnerský vztah sepište si jak byste ho chtěl(a) změnit.

Afirmace pro své vnitřní dítě:

  • Poznávám své „vnitřní dítě“ a integruji ho do svého života – Objímám své “vnitřní dítě“ – Akceptuji své „vnitřní dítě“ takové, jaké je – Děkuji svému „vnitřnímu dítěti“ a přeji mu, aby se mu dobře dařilo, bylo šťastné, plné optimismu a spokojené.

LÁSKA

Ze všech divů, jež nám život na této zemi nabízí, není nic mocnějšího než láska. Láska obdařuje život smyslem. Láska kouzlí a čaruje. Přináší světlo tam, kde panovala temnota a naději tam, kde vládlo zoufalství. Je vaším největším učitelem a vaším stálým požehnáním. Láska je síla mnohem mocnější než kterákoli jiná. Je neviditelná – nemůžete ji spatřit ani zaměřit, a přesto je natolik mocná, že vás dokáže změnit během okamžiku a nabídnout vám víc radosti než jakékoli hmotné statky. Jakmile vám láska jednou patří, nikdo vám ji nemůže odejmout. Jenom vy ji dokážete uhasit, je-li to vašim přáním.

Královny svého života aneb dobré rady pro partnerské vztahy

Milé ženy, dívky, jste připravené na lásku? Pokud ne, je třeba jít lásce naproti a věřit tomu, že ta pravá láska opravdu existuje. Nebojte se začít nový vztah, všechno má svůj čas a čas také všechny rány zahojí. Každý z nás prožije bolest, ale tím svět nekončí, život jde dál. Věřte sami sobě. Po ukončeném vztahu nespěchejte, neutíkejte rovnýma nohama do dalšího vztahu, dejte si čas na sebe, hýčkejte se. Vyrazte s kámoškami do cukrárny, do vinárny, ale taky do přírody, na výlety. Prostě žijte, nikdy nevíte, kde novou lásku potkáte, třeba to bude už konečně ta pravá. Staňte se královnou svého života!

Potkali jste se na sociální síti, v seznamce, či osobně? Nespěchejte, pište si jako kamarádi, smějte se, bavte se, ale pokud vám muž začne psát o sexu a vyptávat se na vaše intimní věci, věřte není to ten pravý, ten vás chce jen do postele a na nezávazný sex, či vztah. Pokud po vás muž bude chtít kontakt, dejte mu ho, ale vy hned neodepisujte, počkejte až vás osloví muž první. Pokud vás osloví, hned neodepisujte, kliďánko si dejte kafíčko, relax ve vaně a odepište tak jakoby nic až za 2 hodiny, nechejte se dobývat, Jste přece královna! Když vám muž začne říkat hned jak se prvně potkáte, že se do vás zamiloval, začněte se smát, že tomu moc nevěříte, až vám to dokáže, vaši lásku si musí získat. Muž by měl pro ženu, kterou miluje vyšlapat boty, měl by vám kupovat květiny, pozvat vás do kina, na večeři, na výlety. Jen tak se více poznáte a zjistíte, jestli je to ten pravý, pozorný, milující muž. První milování ve vztahu by mělo být až za 4 měsíce, až opravdu zjistíte, že muž o vás opravdu stojí. Jste přeci královna!

Největší chyba, kterou ženy ve vztahu děláte je, že po třetím rande nebo i prvním, jdete s mužem hned do postele, protože se bojíte, že vás muž nechá. Chyba, pokud to uděláte, opravdu vás muž nechá, nebude si vás vážit. Buďte zásadové! Pokud vás muž nechá v restauraci zaplatit večeři, není to galantní muž, je to muž, který se nechává živit. Pokud vám bude muž líčit jak je finančně zničený, to není muž pro vás, chce vás jen finančně zneužít. Bacha na to.

Milé královny, napište mi vaše zkušenosti s muži, co se vám osvěčilo?

Těším se na Vaše odpovědi

Raduše

Dobré rady pro partnerské vztahy.

Téma partnerské vztahy je věčné, stále se něco děje v partnerských vztazích. Ať už partnera máme, nemáme, toužíme po něm nebo jsme o partnera přišli, rozešli jsme se. Důležitá pro partnerský vztah je LÁSKA. Láska je věčná, bez lásky se nedá žít, a pokud se láska v partnerském vztahu vytrácí a má smysl ještě bojovat, je třeba opět zažehnout plamínek lásky. Pokud už láska v partnerském vztahu vyhasla nebo lásku opětuje jen jeden partner, nezůstávejte v takovém vztahu. Je čas zvednou kotvy a vydat se na další plavbu životem, aby vaše energie mohla proudit tím správným směrem, opět za láskou. Láska je všude kolem nás, má mnoho podob, a pokud najdeme lásku k sobě, bude se nám lehčeji žít.

Partnery potkáváme proto, abychom si splnili poslání své duše a máme zažít určité zkušenosti, ať už se nám to líbí nebo ne, prostě jsou osudoví partneři, karmičtí partneři a partner duše.

Tito partneři nás mají něco naučit a posunout nás dál……

Fajn řeknete si, jenže co děti, které se narodí do vztahu? Většina žen pak kvůli dětem v partnerství trpí, jen, aby byly děti zaopatřené, jen už si neuvědomují, že pokud vztah nefunguje, děti to vidí, cítí a odráží se to na jejich chování.

Děti jsou samostatné jedinečné bytosti tak jako my, mají své životní úkoly a samy si zvolily své rodiče, protože si musí v životě projít dobrým i zlým. Děti, pokud se partneři slušně rozejdou a nadále fungují, jako rodiče, nestrádají, zvyknou si na novou situaci a jsou pak i schopni přijmout do svého života i další partnery svých rodičů.

Raduše

Adventní čas

Pohodový adventní čas (♥♪♫☼)

Přeji Vám všem krásné a pohodové adventní dny  a žádné padání na ústa pod tíhou toho, co jste si sami na sebe naložili stihnout  do Štědrého dne. Pamatujte na slova jedné moudré paní doktorky:

Domácnost má být tak čistá, aby byla zdravá  a tak „špinavá“, aby byla šťastná.   Dejte si občas nohy na stůl, do ruky hrnek se „svařáčkem“ nebo kávou, nedělejte vůbec nic alespoň 1/2 hod. a myslete třeba na zasněžený les. Uvidíte – jak se zklidníte, uvolníte a nebude už vadit ani neutřený prach na lustru.

Mějte se krásně a pohodově. Přeji Vám krásné adventní dny

Raduše

    

Pohled z haldy „Ema“

Vánoční přání

 

Bim bam bim, vánoce, vánoce přicházejí…

Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky vánoční,

úsměv na tváři, lásku v srdíčku a zdraví ve vašem ranečku.

Úspěšné vykročení do roku 2019, ať je vaše životní cesta dle vašich přání.

Raduše

Láska je lék na bolavou duši

 „Láska je vždy na začátku vědění,

 stejně jako je oheň počátkem světla.“

                                     Thomas Carlyle

 

Milí lidičkové,

píšu tento článek proto, abych Vám pomohla najít tu správnou cestu Vašeho života, spousta   z Vás je v životě nešťastná, každý máme své touhy a přání, které ne a ne se nám splnit, proč?

Protože neznáme sami sebe a neumíme se mít rádi. Věřte, že co tady píši, funguje i já jsem se v životě kolikrát ocitla na křižovatce a hledala jsem tu správnou cestu pro skvělý život. Pochopila jsem, že se nejprve musím změnit já, aby ten svět okolo mě byl zajímavý a hezký. Cesta k sebe poznání k sobě sama, věřte, není jednoduchá, ale s láskou jde prostě všechno líp.

Láska je mocná čarodějka a je jen na nás samotných jakou lásku použijeme, jakou lásku k sobě přizveme. V poslední době, kdy nechápeme co se kolem nás děje a proč se pořád chováme jako ovce děje se proto, že jsme zapomněli na lásku, na lásku opravdovou, lásku bez podmínek, bezpodmínečnou lásku. Abychom mohli lásku rozdávat mezi ostatní lidi, je v prvé řádě nutné naučit se milovat sám sebe!

Zdá se Vám to nemožné? Ano i já jsem to nechápala, myslela jsem si, tak jako většina z vás, že je to sobecké. A to proto, že jsme byli vychováváni v duchu mít rád bližního svého, své rodiče, sourozence, partnera. Jen nám nesdělili zásadní věc, abychom mohli lásku rozdávat, potřebujeme ji sami. Ale odpusťte jim to, sami jen předávají to, co převzali od svých rodičů, prarodičů. A jedině mi sami jsme schopni si tu lásku dát a milovat se. Teprve až se naučíme mít se rádi se vším všudy, od hlavy až k patě, pak teprve jsme schopni milovat ostatní.

Když najdeme sami sebe, zjistíme, proč jsme tady na této zemi. Ve svém datu narození máme zakódované své životní poslání, své úkoly a je jen na nás samotných, jak těmito zkouškami projdeme, na jakou stranu se postavíme, jestli na stranu dobra a nebo zla. Zlo plodí jen zlo, ale dobro a láska plodí jen lásku. Co je opravdová láska, láska bez podmínek? Všichni jsme součástí jednoho velkého celku, kde nikdo není míň a nikdo není víc. Jsme si absolutně rovni, máme stejná existenční práva, platí pro nás pro všechny stejné zákony vesmíru a můžeme si stejně užívat i výsad života. Proto neodsuzujme, nezavrhujme, a pokud něčemu nerozumíme, tak to nechejme být, neboť tím odsuzujeme a zavrhujeme i sami sebe. Respektujme a odpouštějme těm, kteří ještě nepochopili a nebo koho my sami nechápeme.

Protože každý z nás je jedinečný, stejně jako jeho cesta, ale cíl je stejný stejně jako zdroj, ze kterého všichni pocházíme. To je bezpodmínečná láska.

Pokud se chcete vydat na cestu sebe poznání, napište mi, ráda Vám udělám numerologický rozbor, ze kterého zjistíte vaše životní poslání a úkoly. Také numerologický kalendář, protože každý den v našem života je o číslech a jejich vibracích. Když se naučíme žít podle svého data narození, stane se nás život lehčí a bohatší. Začneme si ho více všímat, a to je první krok k větší kvalitě našeho každodenního prožívání. Ponořte se zcela do zázraků, které nás obklopují a nezapomeňte, že zdraví, láska, štěstí a hojnost je to, proč stojí za to žít. Tak žijte a já vám přeji krásný život plný lásky, lásky k sobě, lásky ke všemu živému. Každý může být léčitelem světa, každý se může zúčastnit a každý můžeme pomoci.

Raduše

www.septanidovrby.cz                                                                                                 oravova@post.cz

 

R E I K I

O Reiki již bylo hodně napsáno, a každý si dnes již může vyhledat veškeré informace přes Google nebo Wikipedii. Chci se s Vámi podělit o své zkušenosti, jak jsem se k Reiki dostala já.

Každý máme svoji životní pouť a je jen na nás jakou cestu si volíme, úkoly jsme si již zadali sami ještě před narozením a máme je zakódované ve svém datu narození, které je neměnné.

A i já jsem takový poutník časem a poprvé jsem se s Reiki setkala asi před 20. léty, když mě zlobila krční páteř a náš rodinný kamarád mě objednal u léčitele, který prováděl masáže Reiki, tehdy jsem ještě neměla ani tušení co to Reiki je. Pan K. budu mu říkat „masér“ začal u mých palců na nohou, mačkal mi body, aby zjistil, co mě trápí a pak mi provedl masáž, po které jsem se cítila uvolněně a prima aniž bych tušila, že mi předal energii Reiki.

A jak čas běžel, úplně jsem na to zapomněla. Nic v životě není náhoda a vše plyne jak má, tak jsem se k Reiki dostala i já. Na své pouti životem potkáváme lidi, aniž si to uvědomujeme, kteří nás mají provázet, něčemu naučit, klást nám překážky, jen je důležité, abychom dávali pozor, kdo nám co říká, abychom nepropásli nějakou radu, indicii, nabídku, šanci, která nás v životě může posunout dál. V mládí si to neuvědomuje, ale přijde v životě ten správný čas, který nás k tomu dovede, tak jako mě. Před 20. léty jsem se začala jen tak letmo zajímat o esoteriku, občas si koupila vykládací karty, až jich mám malou sbírku, nějakou tu knihu, ale k té hlavní knize, která mi změnila život, jsem se dostala před 15 léty a jmenuje se „Miluj svůj život“.

Je to kniha, která se musí číst několikrát, aby člověk na sobě zapracoval a naučil se mít rád sám sebe, ze začátku je to těžké, ale věřte, jde to. Pokud se člověk má rád, potom teprve může předávat opravdovou lásku a skutečně milovat, jedná se o bezpodmínečnou lásku zvanou „Agapé“. A tak jsem se začala měnit i já, zajímalo mě, kdo jsem, proč tady jsem a kam jdu, měla jsem hlavu plnou otázek a hledala jsem na ně odpovědi, první v knihách a pak u lidí, kteří se zabývají esoterikou. Hledala jsem odpovědi u kartářek, věštců, prošla jsem si regresivní terapií. A všichni tito lidé mi říkali, že mám v sobě bloky, které si vytváříme již v dětství a nebo si je neseme s sebou z minulých životů. Ale také jsem se dozvěděla, že mám léčitelské schopnosti. No jo, ale jak je poznám, jak se projevují? Na tyto otázky už mi nikdo nedokázal odpovědět. Tak jsem opět, co by poutník putovala a hledala cestu, jak svoje bloky odblokovat, kdo mi pomůže. Vyzkoušela jsem i Kineziologii, která mi přesně stanovila, v kterém věku svého života jsem si bloky udělala a to pozor i v osmém měsíci, kdy jsem byla ještě u maminky v bříšku, jsem si vytvořila první blok. A jak už to v životě bývá, nakonec jsem si musela poradit sama a poradit si i se svými bloky. Když Vás skřípne nemoc, tak jako mě, chytly mě záda a to dost, že jsem marodila 4 měsíce. Najednou má člověk čas v klidu o sobě přemýšlet a soustředit se jen na sebe a na své uzdravení. Hledala jsem alternativy jak si pomoci, protože lékaři léčí, ale neuzdravují, nepomohla mi ani opakovaná rehabilitace, vyzkoušela jsem akupunkturu. Nakonec jsem se přes dobrou duši, která mi předala telefonní číslo dostala až k paní L., která je pro mě anděl, je to paní již letitá, důchodkyně, ale vždy pozitivně naladěna a ochotna každému pomoci a ta mi pomocí cviků narovnala záda a obratle uložila na své místo. Až později jsem se dozvěděla, že využívá při masáži Reiki. Zaměřila jsem se na to, kdo mi co říkal, kdo mi dal jakou radu a došla jsem na své pouti až k léčivým mandalám, numerologii, tarotovým kartám a hlavně k Reiki. Hned jsem se přihlásila na všechny kurzy, které byly k mání, mám kurz numerologie, které se velmi věnuji, kurz o mandalách a kurz tarotu. Opět jsem se posunula v životě dál. V pohádkách vždycky potkáte pohádkového dědečka nebo vám stařenka dá dobrou radu a já jsem potkala věštce, který mě dovedl až k Reiki, nejen že jsem se dozvěděla, že jsme spřízněné duše z minulých životů, ale i to, že po mě zdědil schopnost předávat energii Reiki. Takže mě nasměroval dál na mé životní pouti a já jsem začala pátrat, proč tuto schopnost již nemám, když jsem ji kdysi měla. A jak už to v tom životě bývá, náhoda mi do cesty přivedla mistra a velmistra Reiki. Neváhala jsem ani minutu a přihlásila jsem se ihned na kurz Reiki, prošla jsem zasvěcením a bylo mi jako bych se vrátila k sobě domů. V současné době mám udělaný již 3. rozšířený stupeň Reiki a stala jsem se tak mistrem Reiki.

Tady touto zdlouhavou cestou jsem došla k  mých léčitelským schopnostem, ale ještě ne k cíli. Mohu pomáhat lidem, tak jak to dělám celý svůj život, ale teď zcela jinou formou a dokonce mohu lidem posílat léčivou energii dálkově, ale jen, pokud si to budou přát. Reiki má svá pravidla, která se musí dodržovat, aby vše správně fungovalo.

Jsem napojena na vesmírnou energii, je to velký dar, který naprosto pozitivně změnil můj život. Reiki je dar od Boha, Vesmíru člověku. Reiki je univerzální léčivá energie. Každý z nás tuto léčivou energii v sobě má od narození, ale protože jsme ji neuměli využívat, zavřeli jsme si k Reiki cestu ve svém těle. A jen povolaný mistr Reiki nám zase může pomoci tuto cestu v sobě samých otevřít. Reiki odblokovala mé bloky a já tak mohu pomáhat pomocí energie Reiki zase odblokovat bloky jiným lidem. Reiki je druh alternativní medicíny, Reiki je životní styl.

Ten, kdo má zájem o Reiki, podstoupí tzv. aktivaci, zasvěcení. V našich poměrech slovo „zasvěcení“ vzbuzuje u spousty lidí negativní pocit. Spousta lidí si totiž slovo spojuje s náboženstvím nebo s něčím tajemným. Je to přežitek minulé doby, jsou to předsudky, lidé byli zastrašování a omezování. Tímto zasvěcením se aktivuje energetický kanál, energie proudí silněji a rychleji a tělo dotyčného se začíná čistit. Čistí jak tělo fyzické, tak i všechna těla duševní (éterické, astrální, emocionální) Při práci s Reiki existují jen tři pravidla: požádat, dělat vše s tím nejlepším úmyslem a poděkovat. Nejsou tu žádní strašáci (peklo, ďábel).

Reiki je učení o energiích, o věcech kolem nás, o tom jak si sami můžeme pomáhat, ale také druhým. Reiki je cesta nikdy nekončícího vzdělání a poznávání, vrací nás k naší podstatě bytí.

Raduše